اینگونه زندگی کنیم

ولتر می گوید: ما هرگز زندگی نمی کنیم ما همیشه در انتظار زندگی هستیم.

ما به جای آنکه همین امروز خوشحال باشیم به امید یک آینده خوب و خوش نشسته‌ایم و به همین خاطر امروزمان را از دست می‌دهیم.

ما وقت بیشتر می‌خواهیم، پول بیشتر می‌خواهیم، شغل بهتر می‌خواهیم، بازنشستگی می‌خواهیم، مسافرت و تعطیلات می‌خواهیم و امروز برای همین از دست خواهد رفت و ما به این مسئله اصلا توجهی نمی‌کنیم.

هنری وارد بیچر می‌گوید: مهم نیست در آینده چه چیزی پیش می‌آید اگر امروز می‌توانی غذا بخوری، از نور خورشید تابان لذت ببری و با دوستانت بگویی و بخندی پس خدا را شکر کن و از امروزت لذت ببر به گذشته نگاه نکن و به آینده کاری نداشته باش. تو از امروز خود مطمئنی پس این شانس بزرگ را از دست نده و قدر آن را بدان.

از اتفاقات بد گذشته درس بگیرید. نگرانی برای سلامتی انسان مضر است، کمکی به آینده نمی‌کند و گذشته را هم پاک نمی‌کند.

رالف والدوامرسون می‌گوید: هر روز را همان روز به پایان ببرید و کنار بگذارید، هر آنچه از دستتان برآمده است انجام داده‌اید آنها را فراموش کنید.

فردا روز دیگری است و باید با روحی بزرگ و توانایی وصف‌ناپذیر آن را آغاز کنید. هر روز را پیش از شروع روز بعد تمام کنید و دیواری محکم بین دیروز و امروز خود بکشید، این کا را با صبر و حوصله انجام دهید.

بودا می‌گوید: در گذشته زندگی نکنید و به آینده فکر نکنید، فکر خود را روی همین لحظه متمرکز کنید.

منبع:وب گردی2030

/ 1 نظر / 3 بازدید
قربانیان

سلام جناب آقای سرداری متن قشنگی بود لذت بردم اما افسوس چون نمی تونیم به این مطالب مهم عمل کنیم وامیدوارم اونهائی که می تونن حتما به این مفاهیم نغز وارزشمند توجه ویژه ای داشته باشن به این دلیل که به نفع اوناست.موفق باشید